Moje lalki to...

Każda moja lalka waldorfska wypchana jest owczym runem, które ma specyficzne właściwości: pochłania zapachy (po pewnym czasie lala zaczyna pachnieć domem i swoją małą mamusią - co daje dziecku poczucie bezpieczeństwa), owcze runo długo utrzymuje ciepło, więc po chwili przytulania lala jest "cieplutka". Najważniejsze jest dla mnie jednak to, że owcze runo jest antyalergiczne więc jest to lala bezpieczna dla wszystkich dzieciaczków.Ciało lali wykonane jest ze specjalnego trykotu produkowanego specjalnie na potrzeby osób szyjących lalki, trykot występuje w kilku cielistych odcieniach, które kolorem do złudzenia przypominają naszą skórę.

Włosy laleczek najczęściej wyszyte są z naturalnych włóczek ale czasami pokuszę się o zrobienie włosków naturalnych i takie lale przeznaczone są bardziej dla kolekcjonerów albo starszych dziewczynek.Wszystkie ubranka wykonane są ręcznie, szyję je, robię na drutach bądź na szydełku.

Każda lalka to wiele godzin pracy ale też i niesamowita przygoda i przyjemność tworzenia :)

sobota, 14 czerwca 2014

Basia

Oto Basia...

Rude włoski i zielone oczy to jej znak rozpoznawczy :)


Basia uwielbia ogród i kwiaty, prawdziwy z niej ogrodnik. Ulubione kwiatki Basi to bratki.


A po pracy w ogrodzie przebieranki i strojenie się... hmmmm... co tu ubrać?


A może jest coś ciekawego w szufladzie?


środa, 11 czerwca 2014

Marianka

Marianka to słodka dziewczynka, która jest wyjątkowo grzeczna, uwielbia się bawić - jak widać na zdjęciach, nawet motkami mojej włóczki.
Kiedy zasypia cichutko, otulam ją kołderką a ona śni o swojej nowej mamusi.
Krasnoludki z mojego ogrodu pokochały ją całym sercem. Fukają na nas gniewnie, kiedy rozmawiamy zbyt głośno - Marianka śpi i nie wolno jej przeszkadzać. Siadają dookoła jej łóżeczka i odganiają wszystkie złe sny. Malutka uśmiecha się przez sen, wie, że ONI czuwają.

środa, 4 czerwca 2014

Królicze Panny - Frania

Kocham moje lale ale czasami lubię uszyć coś innego :). Tak oto powstała królicza panienka - Frania. Mam nadzieję, że Frania już niebawem znajdzie swój nowy dom. Frania mierzy 37 cm, wypchana jest antyalergicznym wypełnieniem do zabawek. Króliczka dostanie zrobioną na drutach sukieneczkę, majteczki oraz super modną bransoletkę.