Moje lalki to...

Każda moja lalka waldorfska wypchana jest owczym runem, które ma specyficzne właściwości: pochłania zapachy (po pewnym czasie lala zaczyna pachnieć domem i swoją małą mamusią - co daje dziecku poczucie bezpieczeństwa), owcze runo długo utrzymuje ciepło, więc po chwili przytulania lala jest "cieplutka". Najważniejsze jest dla mnie jednak to, że owcze runo jest antyalergiczne więc jest to lala bezpieczna dla wszystkich dzieciaczków.Ciało lali wykonane jest ze specjalnego trykotu produkowanego specjalnie na potrzeby osób szyjących lalki, trykot występuje w kilku cielistych odcieniach, które kolorem do złudzenia przypominają naszą skórę.

Włosy laleczek najczęściej wyszyte są z naturalnych włóczek ale czasami pokuszę się o zrobienie włosków naturalnych i takie lale przeznaczone są bardziej dla kolekcjonerów albo starszych dziewczynek.Wszystkie ubranka wykonane są ręcznie, szyję je, robię na drutach bądź na szydełku.

Każda lalka to wiele godzin pracy ale też i niesamowita przygoda i przyjemność tworzenia :)

piątek, 19 września 2014

Magda

Spakowałam wszystkie moje tobołki a w nich kremik z filtrem, ręczniczek, okularki, woda i oczywiście wszystko co niezbędne aby uszyć kolejną laleczkę i smyrg na plażę. Rozkładam się w cieniu skały i pomimo, że ciągle mi kapie z nosa a gardło pobolewa staram się korzystać z chorwackiego słoneczka.
Po jakiejś pracowitej godzince (przecież kolejna laleczka czeka aż ją uszyję) podnoszę głowę, spoglądam na morze i co widzę!!!
Na miniaturowych surfingowych deskach, porozbierani do samych gatek (a widok mocno zabawny bo gatki z nogawkami w kwiatuszki, muchomorki, żabki ...) z rozwianymi brodami moje małe krasnalki szaleją, wrzeszczą, dokazują. Zaniepokojona patrzę na innych plażowiczów, nikt nie widzi moich krasnalków. Ludzie zajęci błogim nicnierobieniem. Nikt nie zwraca uwagi, nikt nic nie słyszy.
Cóż to? Czy nikt nie widzi moich małych łobuziaków. Nagle spostrzegam, że jedna mała dziewuszka przygląda mi się intensywnie, potem zerka na morze i znowu na mnie. Uśmiecham się do niej a ona podchodzi.
- Wiesz - mówi po angielsku - ONE WYSZŁY Z TWOJEJ TORBY!
- Wiem o tym, to moi przyjaciele.
- Ale ich nikt nie widzi.
- Tak... nikt oprócz nas. - Uśmiechamy się.
- Co robisz?
- Szyję Magdę. To laleczka. Niedługo skończę.
- Jak skończysz to mi pokażesz?
- Obiecuję.
Mała odchodzi do rodziców. jeszcze nie raz spotkamy się na tej plaży i będzie asystowała przy powstawaniu Magdy, śledziła zabawy krasnalków, zadawała wiele pytań i była moim prawdziwym cieniem :).
Rozglądajcie się dookoła, nauczcie się patrzeć na świat tak aby zobaczyć. ONE istnieją :)2 komentarze:

 1. MUITO LINDA E CHARMOSA !!!
  ADOREI !!!
  :0)
  FELICIDADES

  OdpowiedzUsuń
 2. piękna dziewuszka powstała:) nie dziwię się , że asystentka nie odstępowała Cię na krok

  OdpowiedzUsuń

Miły gościu, zostaw swój ślad po wizycie... będę przeszczęśliwa.