Moje lalki to...

Każda moja lalka waldorfska wypchana jest owczym runem, które ma specyficzne właściwości: pochłania zapachy (po pewnym czasie lala zaczyna pachnieć domem i swoją małą mamusią - co daje dziecku poczucie bezpieczeństwa), owcze runo długo utrzymuje ciepło, więc po chwili przytulania lala jest "cieplutka". Najważniejsze jest dla mnie jednak to, że owcze runo jest antyalergiczne więc jest to lala bezpieczna dla wszystkich dzieciaczków.Ciało lali wykonane jest ze specjalnego trykotu produkowanego specjalnie na potrzeby osób szyjących lalki, trykot występuje w kilku cielistych odcieniach, które kolorem do złudzenia przypominają naszą skórę.

Włosy laleczek najczęściej wyszyte są z naturalnych włóczek ale czasami pokuszę się o zrobienie włosków naturalnych i takie lale przeznaczone są bardziej dla kolekcjonerów albo starszych dziewczynek.Wszystkie ubranka wykonane są ręcznie, szyję je, robię na drutach bądź na szydełku.

Każda lalka to wiele godzin pracy ale też i niesamowita przygoda i przyjemność tworzenia :)

sobota, 18 stycznia 2014

Komplet czerwony, historia niezwykłej czapeczki i bransoletka małej pomocniczki

Po kompleciku wydzierganym pracowicie pomiędzy zabiegami nadszedł czas... dziergania dalszego. Spotkałam tutaj niezwykłą Panią Elżbietę, która miała na spacerkach na głowie wspaniałą czapeczkę, wyglądała jak uroczy krasnalek :), cała zresztą urocza jest... Poszłam więc do sklepiku o którym już wcześniej pisałam i wygrzebałam jeszcze włóczkę w kolorze czerwonym. Zrobiłam więc uroczą czapeczkę z nausznikami, ozdobioną różowymi guziczkami (takie tylko zostały z chińskiego zestawu), do tego czerwony swetereczek i butki. Zuzia, moja córcia, zrobiła do kompletu bransoletkę z kolorowych mulinek. Zdjęcia mamy tylko dwa, ponieważ robiłyśmy je na holu z racji dobrego oświetlenia i nie wszyscy byli zachwyceni zamieszaniem jakie robiłyśmy z moją córką - my miałyśmy zabawę, inni niekoniecznie :). Oto nasze dzieło:


Udało mi się zrobić dokładniejsze zdjęcie bucików :)


2 komentarze:

Miły gościu, zostaw swój ślad po wizycie... będę przeszczęśliwa.