Moje lalki to...

Każda moja lalka waldorfska wypchana jest owczym runem, które ma specyficzne właściwości: pochłania zapachy (po pewnym czasie lala zaczyna pachnieć domem i swoją małą mamusią - co daje dziecku poczucie bezpieczeństwa), owcze runo długo utrzymuje ciepło, więc po chwili przytulania lala jest "cieplutka". Najważniejsze jest dla mnie jednak to, że owcze runo jest antyalergiczne więc jest to lala bezpieczna dla wszystkich dzieciaczków.Ciało lali wykonane jest ze specjalnego trykotu produkowanego specjalnie na potrzeby osób szyjących lalki, trykot występuje w kilku cielistych odcieniach, które kolorem do złudzenia przypominają naszą skórę.

Włosy laleczek najczęściej wyszyte są z naturalnych włóczek ale czasami pokuszę się o zrobienie włosków naturalnych i takie lale przeznaczone są bardziej dla kolekcjonerów albo starszych dziewczynek.Wszystkie ubranka wykonane są ręcznie, szyję je, robię na drutach bądź na szydełku.

Każda lalka to wiele godzin pracy ale też i niesamowita przygoda i przyjemność tworzenia :)

piątek, 3 stycznia 2014

Elena

Elena ma rude włosy. Powstała na specjalne zamówienie wyjątkowej dziewczynki, która mieszka aż w Madrycie. Szyjąc ją myslałam o wszystkich dzielnych dzieciaczkach, które muszą borykać się z chorobami i nieszczęściami a my, dorośli nie możemy często im pomóc... Elenka dostała sukienkę w paseczki, sweterek i specjalne, uszyte tylko dla niej tutu :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miły gościu, zostaw swój ślad po wizycie... będę przeszczęśliwa.